opravy vozů / měření emisí / pneuservis / autosklo / odtahová služba / dovoz a prodej automobilů / úprava vozidel na etanol

Přestavba vozidel na Ethanol

Ušetřete a zároveň pomozte
životnímu prostředí

Autoservis a měření
emisí

Komplexní servis Vašeho vozu.
- opravy vozů všech značek
- měrení emisí
- servis a opravy klimatizací

Dovoz a prodej

Vybírejte z naší nabídky skladových
vozů, nebo si nechte přivést vozidlo
dle vlastních požadavků.

Chci dostávat novinky e-mailem

Úprava vozidel na ethanol E85

Palivo E85 je směs, která se skladá z 85% ethanolu a z 15 % naturalu 95.Tento poměr se může dle různých sezóních poměrů měnit, ale minimální podíl ethanolu musí být vždy alespoň 70 %. Ethanol je poměrně výhřevný než benzín. Nižší výhřevnost a jiný poměr směsi má zásadní dopad na jeho spalování. Při spalování čistého E85 bez úpravy může dojít ke zvýšení spotřeby paliva, k poškození motoru (katalyzátoru) při spalování velmi chůdě (nebo velmi bohaté směsi). Nižší zápalnost ethanolu může mít vliv na špatné studené starty v období nízkých venkovních teplot. Proto se doporučuje přenechat úpravy odborníkům.

Úpravy motoru pomocí přídavného zařízení nové generace MEXET-85 Conversion kit

Řídící jednotka moturu je standardně nastavena na palivo natura. Přídavné zařízení zajišťuje dobrý chod motoru při přepnutí na E85. Obsahuje také teplotní čidlo, pomocí kterého upravuje vstřik pro bezproblénové starty studeného motoru. V případě, že nebudete mít kde natankovat E85, natankujete natural 95 a zařízení jednoduše vypnete.

Výhody ethanolu E85

Levnější, ekologičtější, z domácích zdrojů, výkonější

  • Cena paliva E85 je t.č. zhruba o 10 Kč levnější než klasický benzín, takže při plném tankování 50 l nádrže ušetříte asi 500 Kč
  • Nízká pořízovací cena úpravy - viz. ceník níže, u 50 l nádrže návratnost cca 14 tankování
  • Rychlá montáž zařízení do vozidla (např. oproti LPG) - cca 4 hod. vč. vstupní (benzín) a výstupní (ethanol, benzín) diagnostiky.
  • Bez nutnosti přídavné nádrže, tankuje se jako klasické palivo do stejné nádrže.
  • Přídavné zařízení můžete vypnout a dále jen na benzín, pokud například na cestě nepotkáte čerpací stanici s E85. Ethanol E85 je možné tankovat a mísit s Natural 95. V současnosti je v ČR přes 240 čerpacích stanic, kde E85 můžete tankovat (viz. odkaz www.biopalivafrci.cz)
  • Na rozdíl od LPG můžete jezdit do podzemních garáží.
  • Snížení emisí výfukových plynů, jde o zdroj energie vyrobený z domácích surovin, je ekologický, snižuje závislost na ropě, šetrnější k životnímu prostředí než Natural 95.
  • Dynamištější jízda na E85, pokud využijete zvýšený výkon po úpravě - pozor na zvýšenou spotřebu paliva. Pokud zůstane výkonová rezerva zachována, lze dosáhnout nižší spotřeby. Po montáži se nevyžadují žádná zvláštní opatření a zvýšená kontrola, doporučujeme však: pravidelně kontrolovat dostatek oleje v motoru a pravidelně ho měnit, dbát na pravidelnou údržbu motoru. Jednorázově vyměnit palivový filtr po prvním najetí cca 1000 km.

Cena úprav

  • 4 válec - včetně montáže, vstupní a výstupní diagnostiky, měření emisí - 7 400,- Kč
  • 6 válec - včetně montáže, vstupní a výstupní diagnostiky, měření emisí - 9 600,- Kč

ceny jsou včetně DPH, cena obsahuje třikrát seřízení modulu E85 ZDARMA

Auto Beránek